Terberg Techniek Nieuws

Home » Nieuws » Nieuwsbericht

Laatste Terberg Techniek Nieuws

Volvo FM 8*4 WS voor GW de Bruijn

Donderdag, 5 Augustus 2010

Terberg Techniek heeft voor Van Dijk uit Woerden een Volvo FM 8*4 omgebouwd naar 8*4 Wide spread.

 

De laatste as is gemonteerd op 1.820 mm in plaats van 1.370 mm achter de eerste aangedreven as. Beide aangedreven assen zijn voorzien van hydraulische veercilinders.

 

Voor de wide-spread gemonteerde as geldt dat de ingestuurde hoek van de as mede wordt bepaald door de voertuigsnelheid. Tussen de 0-25 km/u zal de as de theoretisch berekende hoek volledig insturen. Tussen de 25-40 km/u wordt de berekende ingestuurde hoek proportioneel verkleind om uiteindelijk bij snelheden boven de 40 km/u helemaal niet meer mee te sturen. Tijdens manoeuvreren en achteruit rijden zal de as normaal meesturen

  • Voertuig is voorzien van een automatische hoogteregeling, waarbij het chassis boven de 5 km/h altijd naar rijstand hoogte wordt gebracht.
  • Omdat de twee achterassen hydraulisch geveerd zijn en gecompenseerd, kan het GVW volledig op 2 maal 11,5 ton uitgenut worden.
  • Terberg Dynamische Dwars Stabiliteit (TDDS), de hydraulische cilinders zijn kruislings met elkaar verbonden, wat het overhellen in de bochten tijdens het rijden beperkt.
  • Als optie is gekozen voor Dwarsstabilisatie / Kipstabilisatie: stangzijdes van de veercilinders worden hydraulisch geblokkeerd, waardoor de auto niet kan uitveren. Deze optie zorgt voor extra stabiliteit tijden het kippen van de laadbak.

In combinatie met de vrijgave van 2 maal 10 ton op de voorassen krijgt dit voertuig een GVW van 43 ton (6 ton meer dan het basis voertuig!) en blijft er na de montage van het achterover kipper 26,5 ton laadvermogen over.

← Vorige pagina